Targi rolnicze – miejsce dla każdego rolnika

Współczesne rolnictwo znacznie różni się od tego z którym mieliśmy do czynienia jeszcze 20 czy 30 lat temu. Dzieje się tak głównie z powodu postępujących zmian technologicznych ale też w związku ze stale zmieniającym się podejściem samych rolników do pracy w gospodarstwie. W tym kontekście nie dziwi więc to, że wielu właścicieli gospodarstw chętnie uczestniczy w targach rolniczych i innych imprezach branżowych.

Co oferują targi i wystawy rolnicze?

W Polsce oferta targów i wystaw rolniczych stale się poszerza, a te, które mają ugruntowaną pozycję cały czas próbują zaoferować uczestnikom coś nowego. Przede wszystkim targi rolnicze dają możliwość poznania nowości rynku rolniczego. Ponadto dają też możliwość zawierania transakcji, poszerzania kontaktów a także spotkań towarzyskich. Targi możemy zasadniczo podzielić na dwa rodzaje:

  • lokalne – skupiające rolników i wystawców z konkretnego regionu. Mają charakter bardziej kameralny charakter i z tego powodu znajdują wielu zwolenników;
  • ogólnopolskie – skupiają wystawców i rolników z całego kraju, a często także pojawiają się na nich goście zza granicy. Oferta takich imprez jest bardzo szeroka i organizowane są z dużym rozmachem. Samej tematyce rolniczej towarzyszą często inne takie jak np. sadownictwo, pszczelarstwo czy ogrodnictwo. Ponadto nierzadko organizatorzy przygotowują też ofertę rozrywkową w postaci koncertu czy występu kabaretowego.

Możemy też wyróżnić targi skupiające się na konkretnej gałęzi rolnictwa jak np. hodowla zwierząt, czy technologia rolnicza. Jednak najwięcej jest wystaw i targów wielotematycznych na których nie brakuje ciekawych pokazów i prezentacji zarówno dla typowych hodowców jak i tych rolników, którzy w swojej działalności stawiają na produkcję roślinną.

Ponadto poza standardowymi stoiskami producentów sprzętu rolniczego, pasz czy nawozów targi rolnicze dają możliwość uczestniczenia w ciekawych wykładach, pokazach rolniczych a także pozwalają na skorzystanie z porad fachowców oraz przedstawicieli organizacji związanych bezpośrednio z rolnictwem.

Kto przyjeżdża na targi rolnicze?

Oczywistym jest, że największą część bywalców targów rolniczych stanowią właściciele gospodarstw rolnych oraz firm związanych z sektorem rolniczym. Jednak dynamiczne zmiany technologiczne zachodzące w rolnictwie sprawiają, że na tego rodzaju imprezach pojawia się coraz więcej osób nie związanych z wsią i rolnictwem, a chcących po prostu zobaczyć interesujące i nowoczesne maszyny rolnicze. Tym bardziej, że pokazy sprzętu bywają dość widowiskowe i niezwykle interesujące nawet dla laików.

Gdzie szukać informacji o targach rolniczych?

Informacje na temat mających się odbyć imprez rolniczych najlepiej szukać w Internecie oraz w prasie branżowej. Tam też możemy często znaleźć relacje z targów i wystaw, które już się odbyły. Rolnicze portale internetowe oferują też kalendarze imprez rolniczych dzięki którym w jednym miejscu znajdziemy informacje o wielu imprezach i szybko zorientujemy się co i gdzie się odbywa, kto jest organizatorem , co możemy zobaczyć i jakie są ceny biletów.

Warto śledzić targi i wystawy rolnicze, gdyż jest to miejsce dające nie tylko możliwość zapoznania się z nowościami sektora rolniczego ale też pozyskania informacji, wiedzy i ciekawych kontaktów. Poza tym można tam po prostu w przyjemny sposób spędzić wolny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *