Obsługa prawna firmy

Prowadzenie biznesu w Polsce jest niezwykle trudne, ale nie ze względu na konkurencję, ale przede wszystkim na gąszcz ciągle zmieniających się przepisów prawnych. Tylko bardzo duże firmy stać na stworzenie i utrzymanie własnego działu prawnego.

Na czym polega obsługa prawna firm?

To oferta kancelarii prawnych kierowana do firm, które nie zatrudniają własnych prawników. Dzięki zatrudnianiu radców prawnych i prawników specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa kancelarie oferują kompleksową obsługę na każdym etapie działalności firmy i na różnych płaszczyznach. Firma, nawiązując stałą współpracę z kancelarią otrzymuje stałą opiekę prawnika, dzięki temu poznaje on specyfikę jej działalności oraz najczęściej wymagany zakres pomocy prawnej. Sposób rozliczania obsługi prawnej ustalany jest zawsze indywidualnie, może być to system abonamentowy, rozliczenia okresowe lub opłaty jednorazowe. W każdym wypadku jest to opcja tańsza niż zatrudnienie prawnika.

Jaki zakres usług oferują zazwyczaj kancelarie prawne?

Większość kancelarii oferuje kompleksową obsługę firm. Pomaga w założeniu i zarejestrowaniu spółek, sporządza i opiniuje umowy z kontrahentami, doradza w podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych. Zespół kancelarii to najczęściej prawnicy i radcy prawni specjalizujący się w różnych dziedzinach prawa:

– cywilnego,

– własnościowego,

– administracyjnego,

– prawa pracy,

– gospodarczego,

– budowlanego,

– upadłościowego i naprawczego,

– europejskiego.

Dzięki tak szerokiej specjalizacji każda firma może liczyć na pomoc prawną w różnym obszarze swojej działalności. Właściwa obsługa prawna zapewnia firmie bezpieczne funkcjonowanie zgodne z przepisami prawa, pozwala na odzyskiwanie zobowiązań, chroni przed upadłością lub pozwala na bezpieczne jej przeprowadzenie. Przy wyborze kancelarii prawnej niebagatelne znaczenie ma jej lokalizacja. Wiele spraw wymaga fizycznego (osobiście lub przez prawnika) złożenia różnych dokumentów w sądach lub organach administracji państwowej. Z tego względu lepiej jest wybrać kancelarię funkcjonującą w dużych miastach. Dobrym wyborem jest np. kancelaria https://www.arkana-lex.eu/, która główną siedzibę ma w Gdyni, ale posiada także filie w Warszawie i Suwałkach. Dzięki temu bez problemu może obsługiwać wszystkie firmy działające na obszarze Polski północno-wschodniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *