Pożyczka pozabankowa czy kredyt bankowy

W życiu każdego z nas mogą zdarzyć się sytuacje, w których potrzebować będziemy dodatkowej gotówki. Nie da się ukryć, że w takiej sytuacji najwygodniejszym rozwiązaniem jest pożyczenie pieniędzy.

Niezależnie od tego, czy spotkały nas nagłe wydatki, czy też chcemy realizować swoje cele i marzenia mamy do wyboru szereg produktów finansowych, które mogą nam pomóc. Wśród najpopularniejszych wymienić należy przede wszystkim kredyty bankowe oraz coraz popularniejsze pożyczki pozabankowe. Czym się różnią? Na jaki rodzaj pożyczki warto postawić? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Kto udziela pożyczki?

Podstawową różnicą między produktami takimi jak kredyt gotówkowy i pożyczka online jest to, kto udziela nam pożyczki. W przypadku kredytów mamy do czynienia z bankami, a więc firmami o ugruntowanej pozycji, których pracę reguluje szereg przepisów prawa. Banki są objęte kontrolą KNF oraz cieszą się sporym zaufaniem społecznym. W przypadku pożyczek online pieniądze oferują nam prywatne firmy pożyczkowe, które w ten sposób inwestują swój kapitał. Nie oznacza to jednak, że pożyczki tego rodzaju są niebezpieczne. Prywatne firmy pożyczkowe również są bowiem objęte kontrolą a przepisy prawa regulują między innymi maksymalną wysokość oprocentowania.

Jak wygląda procedura aplikowania o pożyczkę?

W przypadku kredytu bankowego musimy najczęściej udać się do siedziby banku by złożyć wniosek o jego udzielenie. Bywa, że konieczne jest przedłożenie zaświadczeń o wysokości dochodu. Pożyczka przez internet na konto jest pod tym względem ma sporą przewagę. W tym przypadku, by otrzymać pieniądze nie musimy wcale wychodzić z domu. Wystarczy prosty wniosek wypełniany online. Co więcej, nie musimy również przedstawiać zaświadczeń o dochodach, umów o pracę czy wyciągów z konta.

Gdzie łatwiej otrzymać pieniądze?

Banki bardzo często odmawiają udzielenia kredytu osobom, które mają w swojej historii kredytowej opóźnienia ze spłatą rat. Firmy pożyczkowe są pod tym względem znacznie mniej rygorystyczne i chętniej przyznają pieniądze. Co więcej, pożyczka przez internet jest dostępna również dla osób, które nie posiadają na umowę o pracę a osiągają dochód w inny sposób.

Który rodzaj pożyczek jest tańszy?

Nie da się ukryć, że pożyczając pieniądze chcemy wybrać taki produkt finansowy, który nie obciąży zanadto naszego domowego budżetu. Warto więc również przyjrzeć się kosztom kredytów i pożyczek. Przywykliśmy sądzić, że kredyty bankowe są tańsze a pożyczka online wiąże się z wysokim oprocentowaniem i dodatkowymi opłatami. Nic bardziej mylnego. Spora konkurencja na rynku pożyczek pozabankowych sprawiła bowiem, że wiele firm oferuje obecnie korzystniejsze warunki finansowe niż banki. Możesz się o tym przekonać odwiedzając na stronie internetowej poprzez którą możliwa jest pożyczka przez internet na konto.

Podsumowując, pożyczka pozabankowa jest rozwiązaniem idealnym, jeśli zależy nam na czasie i chcemy jak najszybciej móc wykorzystać pożyczone pieniądze. Doskonale sprawdza się więc w nagłych, kryzysowych sytuacjach. Kredyt bankowy jest zaś produktem, który może pomóc nam w realizacji swoich planów lub marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *