Program windykacyjny – zaległości szybciej na Twoim koncie!

Windykacja zaległości to jedno z największych wyzwań, z jakimi obecnie mierzy się ogromna liczba przedsiębiorstw. Nie zapłacone w terminie faktury potrafią znacząco obniżyć płynność finansową wielu firm, dlatego skuteczne egzekwowanie należności jest tak ważne. Jak to jednak robić, kiedy w każdym miesiącu wystawiana jest ogromna liczba faktur? Robienie tego ręcznie jest czasochłonne i bardzo kosztowne, dlatego warto skorzystać z programu windykacyjnego. Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Szablony i procedury dopasowane do Twojego biznesu

Windykacja w każdym biznesie odbywa się w inny sposób. Specyfika konkretnej branży, czy też firmy wymusza zastosowanie indywidualnych zasad egzekwowania swoich należności. Taką elastyczność trudno uzyskać przy współpracy z firmami windykacyjnymi, ponieważ działają one według wyznaczonych odgórnie zasad.

Stosując program windykacyjny można skorzystać z szablonów oraz procedur, których kształt dobieramy samodzielnie, dzięki czemu można dopasować proces windykacyjny do wymagań branży. Znacznie podnosi to skuteczność podejmowanych działań.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Prowadzenie działań windykacyjnych w sposób ręczny jest bardzo czasochłonne i kosztowne. Najczęściej wymaga to zatrudnienia dodatkowych pracowników, którzy zostają oddelegowani do wykonywania takich obowiązków. Wiąże się to ze znacznym wzrostem kosztów utrzymania kadry pracowniczej.

Programy windykacje automatyzują wiele procesów mających na celu wyegzekwowanie należności. Za miesięczną opłatę otrzymujemy wysokiej jakości narzędzie, które pozwala zrezygnować z dodatkowych pracowników, a jednocześnie pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Integracja z programami księgowymi

Ogromną zaletą programów windykacyjnych jest możliwość ich integracji z programami księgowymi, dzięki czemu działania windykacyjne są jeszcze skuteczniejsze. Automatycznie następuje podejmowanie czynności mających na celu odzyskanie środków finansowych, jeżeli klient nie opłacił faktury w wyznaczonym terminie. Działa to również w drugą stronę, ponieważ w momencie zapłacenia przez niego należności, windykacja zostaje automatycznie wstrzymana.

Raportowanie i stan należności

Dla właścicieli średnich i dużych przedsiębiorstw ogromne znaczenie mają rozbudowane możliwości raportowania stanu należności. Pozwala to im na bieżąco analizować poziom zadłużenia klientów oraz czas, który minął od wyznaczonego terminu płatności. Taką możliwość udostępniają dobrej jakości programy windykacyjne. Posiadają one rozbudowane panele, dzięki którym w prosty sposób można gromadzić, strukturyzować i analizować zebrane dane na temat dłużników. Ułatwia to podejmowanie decyzji biznesowych, a także określenie kolejnych kroków mających na celu odzyskania należnej kwoty.

Skuteczny sposób na dotarcie do klientów

Programy windykacyjne umożliwiają skuteczne dotarcie do klientów, którzy mają problemy z terminowym płaceniem zobowiązań. Wiadomości wysyłane są przy pomocy systemów sms oraz mailowych. Wiele z nich umożliwia również generowanie wiadomości, które przeznaczone są do wysłania pocztą. Tak szeroki zakres możliwości pozwala dotrzeć do każdego klienta kilkoma kanałami komunikacji. Nie ma więc możliwości, żeby dłużnik nie otrzymał informacji na temat prowadzonych w jego sprawie działań windykacyjnych. Co najważniejsze, wszystkie te działania prowadzone są w sposób automatyczny, dzięki czemu nie ma potrzeby angażowania dodatkowych osób w proces windykacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *