Rozwód – adwokat pomoże Ci w trudnej sprawie

Kiedy współmałżonkowie podejmą trudną decyzję o zakończeniu małżeństwa, zazwyczaj chcą, aby rozwód nastąpił jak najszybciej. Niekiedy zdarza się, że sąd wyda orzeczenie już na pierwszej rozprawie. Znacznie częściej jednak sprawy rozwodowe ciągną się przez wiele miesięcy. Szczególnie kiedy towarzyszy im orzekanie o winie, podział majtku, ustalenie opieki nad dziećmi i alimentów na nie lub na współmałżonka. Kiedy i jak adwokat może pomóc nam podczas skomplikowanej sprawy rozwodowej?

Kiedy najbardziej może nam pomóc adwokat? Rozwód – co zrobić, żeby przeprowadzić go szybko i bez problemów?

Korzystanie z pomocy prawnika podczas rozwodu nie jest obligatoryjne. W wielu przypadkach warto jednak rozważyć nawiązanie współpracy z doświadczonym adwokatem, który realnie oceni nasze szanse na wygraną i podpowie najkorzystniejsze rozwiązania. Jest to szczególnie ważne, kiedy małżonkowie, którzy zdecydowali się zakończyć swoje małżeństwo, nadal zajmują wspólne mieszkanie i nie są zgodni co do podziału wspólnego majątku. Osiągniecie porozumienia w kwestii finansowej, może być szczególnie trudne, gdy wysokość zarobków współmałżonków znacząco różniła się, kiedy podczas trwania małżeństwa udało im się zgromadzić znaczny majątek lub wspólnie zaciągnęli wysoki kredyt np. hipoteczny. Często powodem nieporozumień pomiędzy rozwodzącymi się małżonkami jest również kwestia opieki nad dziećmi i ustalenie wysokości alimentów na nie lub na siebie.

Kiedy już wiemy, że nie możemy liczyć na rozwód bez orzekania o winie i ugodę w sprawie podziału majątku bardzo może nam pomóc dobry adwokat. Rozwód w Warszawie, jak i w jakikolwiek innym mieście, wymaga zgromadzenia wielu dokumentów przed i w trakcie trwania sprawy oraz przygotowania szeregu pism procesowych. Sprawy rozwodowe, szczególnie te z orzekaniem o winie, trwają zazwyczaj wiele miesięcy. Strony muszą w tym czasie normalnie funkcjonować i wykonywać obowiązki zawodowe. Korzystając z pomocy prawnika, zaoszczędzimy nie tylko mnóstwo czasu potrzebnego na zajmowanie się obsługą formalną sprawy, ale również sporo nerwów. Jak zatem podczas sprawy rozwodowej może pomóc nam adwokat z Warszawy? Rozwód przebiegnie szybciej i sprawniej, znacznie mniej angażując nas czasowo i emocjonalnie, niż gdybyśmy sami reprezentowali swoje interesy.

Jaki wpływ na czas trwania sprawy ma adwokat? Czy rozwód można przeprowadzić szybko?

Najszybciej i najłatwiej jest rozwieść się za porozumieniem stron. Rozwód następuje wówczas już po kilku miesiącach od przygotowania pozwu. Jeśli nie zawiera on żadnych braków formalnych, a strony zgadzają się ze sobą w takich kwestiach, jak podział majątku oraz opieka nad dziećmi i alimenty na nie, może być orzeczony nawet na pierwszej rozprawie. Znacznie dłużej trwają sprawy z orzekaniem o winie, które wiążą się z badaniem dowodów oraz przesłuchiwaniem świadków. Jeśli jednak zdecydujemy się, że będzie nas reprezentował adwokat, rozwód przebiegnie znacznie szybciej. Nie może on co prawda przyspieszyć terminów kolejnych rozpraw, jednak dzięki jego biegłej znajomości przepisów prawa, unikniemy wielu uchybień formalnych, które mogą skutkować nie tylko przeciągnięciem się w czasie całego postępowania, ale także zmniejszyć nasze szanse na wygraną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *