W jaką nieruchomość zainwestować milion złotych?

Mając do dyspozycji milion złotych, ludzie bardzo często planują wakacje, kupno lokaty, nowych samochodów lub mieszkania. Mając drugi milion do tego, zastanawiają się czym obdarować najbliższych. Z czasem jednak pieniądze się kończą, a wraz z nim piękne i bogate życie. Wcale nie musi tak być, o ile się odpowiednio rozdysponuje swój kapitał.

Przede wszystkim warto zainwestować milion w coś, co będzie przynosiło stały dochód. Najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w nieruchomości, które stale cieszą się dużym popytem zarówno inwestorów, jak i najemców – podpowiadają specjaliści z https://haloapartamenty.pl/

Inwestowanie w nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy

Zapewne większość ludzi słyszała o mieszkaniach na wynajem krótkoterminowych. Najczęściej takie okazje można spotkać na portalach oferujących nocleg, gdzie często ludzie wystawiają swoje nieruchomości dla przybyłych turystów. Oznacza to, że nie w każdej miejscowości mają one rację bytu. W miastach, gdzie nie ma praktycznie nic, żadnych atrakcji, ciężko będzie czerpać zyski z takiej inwestycji.

(https://republikawnetrz.pl/mieszkania-i-apartamenty-w-sprzedazy/ – mieszkania i apartamenty do sprzedaży Wrocław)

Inwestowanie w nieruchomości na najem krótkoterminowy cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ w przypadku oferowania atrakcyjnych cen w porównaniu z obiektami hotelarskimi, można liczyć na bardzo duże zainteresowanie ze strony wczasowiczów. Przychody z takie inwestycji będą tym wyższe, im lepsza będzie lokalizacja. Jeśli będzie to miasto w centrum Polski, gdzie nie ma nic oprócz kilku szkół i jednej prostej ulicy, ciężko będzie o jakiekolwiek zyski. Wybierając nieruchomości w takich miastach jak Sopot, Kraków, czy Zakopane, można liczyć się natomiast z ogromnymi dochodami.

Niestety takie inwestowanie w nieruchomości ma swoje wady. Przede wszystkim mieszkanie będzie zużywać się szybciej, będą przyjeżdżać różni goście, którzy niekoniecznie muszą zachowywać się tak, jak tego będzie oczekiwać właściciel, co będzie wiązało się z kłopotami ze strony sąsiadów, częstymi remontami i inwestowaniem w liczne naprawy. Taka forma najmu wymaga od właściciela przede wszystkim sporego zaangażowania, ponieważ samodzielnie musi prowadzić procesy rejestracyjne, jak i serwisowe, czyli przygotowanie na przyjazd gości. Alternatywą jest wynajęcie firmy obsługującej te procesy oraz sprzątanie apartamentu.

Inwestowanie w duże nieruchomości i podział na lokale do wynajmu

Mając w kieszeni lub na koncie milion złotych nie będzie problemu z kupieniem mniejszej kamienicy, w które znajdować się będzie kilka lokali. Zapewne będą one do remontu, ale w ten sposób można zacząć wynajmować na przykład pięć mieszkań. Jeśli będą dobrze zaaranżowane, o odpowiednim standardzie, można liczyć na dochód w wysokości kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Na pewno inwestowanie w nieruchomości w ten sposób ma duży atut w postaci dużej dostępności. Rzadko kto decyduje się na zakup mniejszej kamienicy pod wynajem. Ponadto stale rośnie zapotrzebowanie na mniejsze lokale mieszkaniowe, co tylko zachęca do lokowania swojego kapitału. Istny bum na nie można zaobserwować w czasie roku akademickiego, gdy studenci usilnie poszukują mieszkania lub pokoju dla siebie.

Problemem natomiast mogą być ograniczenia związane z przepisami architektonicznymi. Rzadko się stosuje taką praktykę, jednak są inwestorzy, którzy dodatkowo próbują podzielić nieruchomość według własnej wizji. Projekt zmian musi być przede wszystkim zgodny z prawem i uwzględniać wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *