Pożyczka dla zadłużonych – co to jest, kto udziela?

Wbrew obiegowej opinii pożyczki dla zadłużonych to produkt, który naprawdę istnieje. Pożyczka dla zadłużonych może być szybkim zastrzykiem gotówki, który pomoże uporać się z wydatkami i spłatą zobowiązań. Kto udziela takich pożyczek i gdzie warto się o nie ubiegać?

Na czym polega pożyczka dla zadłużonych?

Każda instytucja finansowa prowadząca legalną działalność na terenie Polski musi przed pożyczeniem pieniędzy dokładnie zweryfikować każdego klienta. Jest to formalność trwająca dosłownie kilkanaście minut. Sprawdzane są także dane osoby ubiegającej się o otrzymanie finansowania oraz jej źródła dochodu. Następnie w oparciu o uzyskane informacje szacowana jest tak zwana zdolność kredytowa, czyli możliwość spłaty zaciąganego długu.

Jednak problem zaczyna się w momencie, w którym klient posiada już zaciągnięty dług – nawet jeśli jego regulowanie odbywa się zgodnie z harmonogramem spłaty. Tradycyjne banki bardzo często odmawiają swoim klientom możliwości przyznania kolejnego finansowania w obawie o swoje interesy. To właśnie dlatego na rynku usług pozabankowych wykształciły się tak zwane pożyczki dla zadłużonych. Udzielane są w większości przez wyspecjalizowane firmy z sektora finansowego, które rozumieją potrzeby swoich klientów i są w stanie pomóc im w trudnej życiowej sytuacji.

Pożyczka dla zadłużonych polega na pożyczeniu danej osobie pewnej kwoty pieniędzy na ściśle określony czas, w zamian za pewną opłatę w postaci oprocentowania i/lub dodatkowych prowizji. Spłata zaciągniętego w ten sposób zobowiązania odbywa się w postaci comiesięcznych rat o stałej wysokości, na podstawie ustalonego wcześniej harmonogramu.

Kiedy warto pomyśleć o wzięciu pożyczki dla zadłużonych?

Taka forma finansowania wybierana jest głównie w sytuacji, w której potrzeba otrzymania gotówki jest naprawdę pilna.

Konieczne jest także przestrzeganie złotej zasady, jaką jest pożyczanie tylko takiej kwoty, jaka jest faktycznie niezbędna, ponieważ będzie ją można dużo łatwiej spłacić. W końcu, w razie potrzeby zawsze można ubiegać się udzielenie kolejnej pożyczki.

Kto udzieli pożyczki zadłużonym?

Pożyczka dla zadłużonych udzielana jest głównie przez wyspecjalizowane firmy z sektora finansowego. To w pełni legalne przedsiębiorstwa, które działają zgodnie z polskim prawem, będąc pod stałą kontrolą organów nadzorczych takich, jak między innymi KNF (Komisja Nadzoru Finansowego). Gwarantuje to klientom zaciągającym pożyczki dla zadłużonych pełne bezpieczeństwo.

Warto także pamiętać o tym, że pożyczka dla zadłużonych udzielana jest zgodnie z ustawą antylichwiarską, dzięki czemu odsetki naliczane po jej zaciągnięciu nigdy nie przekroczą maksymalnego poziomu dopuszczalnego przez polskie prawo.

Kiedy nie dostaniemy pożyczki dla zadłużonych?

Przyznanie pożyczki dla zadłużonych zależy przede wszystkim od indywidualnej sytuacji finansowej klienta. Jeśli posiada on już jakieś długi, ale regularnie je spłaca i posiada stałe źródło dochodu, to szanse na otrzymanie finansowania są bardzo wysokie. Jednak nawet wtedy niezbędna będzie kontrola jego danych osobowych i oszacowanie zdolności kredytowej.

Nie ma jednak potrzeby martwić się na zapas – pożyczka dla zadłużonych często może być przyznana w oparciu o różne źródła dochodu, wliczając w to umowy cywilnoprawne oraz pracę sezonową i dorywczą. Dodatkowo firmy, które udzielają pożyczki dla zadłużonych często podczas wyliczania zdolności kredytowej biorą pod uwagę także wszelkiego rodzaju świadczenia socjalne, takie jak renty, emerytury lub zapomogi. Nawet popularny w Polsce program 500+ może zostać zaliczony do tej kategorii.

Ile czeka się na pieniądze z pożyczki dla zadłużonych?

Pożyczka dla zadłużonych to jedna z najszybszych form finansowania. Pieniądze wypłacane są klientowi tuż po podpisaniu umowy o pożyczkę. Cały proces jest niezwykle efektywny, ponieważ firmom zależy na pełnej satysfakcji swoich klientów, dlatego też wszystkie formalności można załatwić nawet w ciągu jednego dnia.

Jednak zdecydowanie najszybsze są pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online. Tutaj decyzja o udzieleniu finansowania udzielana jest w ciągu kilku lub kilkunastu minut, a pieniądze wypłacane są jeszcze tego samego dnia. Co więcej, zaciągając pożyczki dla zadłużonych, często można spotkać się z formą wypłaty środków w postaci czeków GIRO, które można wypłacić w większości placówek Poczty Polskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *